Skip to content ↓

Forum Wydział-Przemysł

Dla Pracowników WIMiC AGH i przedstawicieli Przemysłu

Temat: Kształcenie na potrzeby Przemysłu 4.0
Data: 6.10.2023
Godz.: 15.30
Miejsce: AGH, Aula 0.10 w B-8

Formularz zgłoszeniowy dla przedstawicieli biznesu Na Państwa zgłoszenia czekamy do 15 września 2023 r.

Forum jest spotkaniem prezesów i dyrektorów firm współpracujących z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. Na obradach, które tradycyjnie odbywają się po inauguracji nowego roku akademickiego, dyskutowane są kwestie wspólnego działania w zakresie dydaktyki, nauki oraz rozwiązań potrzeb techniczno-technologicznych partnerów. 

Współpraca uczelni z przemysłem i biznesem jest kluczowym elementem promowania innowacyjności, rozwoju gospodarczego. Działania podejmowane w ramach takiej współpracy przynoszą korzyści zarówno dla nauki, jak i dla sektora biznesowego, tworząc silny most między światem akademickim a potrzebami gospodarki.


Program Forum Wydział-Przemysł

Program Forum Wydział-Przemysł

  • Otwarcie
  • Wystąpienie wprowadzające nt. kształcenia na potrzeby Przemysłu 4.0 – Prodziekan WIMiC ds. współpracy, prof. dr hab. inż. Jan Deja
  • Nowoczesne kształcenie inżynierów – dyrektor Centrum e-Learningu i Innowacyjnej Dydaktyki, Agnieszka Chrząszcz
  • Umiejętności miękkie na studiach technicznych – dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk
  • Panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych panelistów
  • Dyskusja
  • Zakończenie

Plan Inauguracji Jubileuszowego Roku Akademickiego Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH 2023/2024

Prelegenci Forum Wydział-Przemysł

Wystąpienie wprowadzające nt. kształcenia na potrzeby Przemysłu 4.0

Prof. dr hab. inż. Jan Deja

Prodziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH ds. Współpracy. Od wielu lat zaangażowany w działalność dydaktyczną i badawczą Wydziału – kierownik i wykonawca wielu projektów krajowych i międzynarodowych. Członek Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN, Wiceprzewodniczący Sekcji Inżynierii Materiałów Budowlanych KILiW PAN, członek Zespołu Ekspertów Ministra Infrastruktury, dyrektor Stowarzyszenia Producentów Cementu.

Nowoczesne kształcenie inżynierów

Agnieszka Chrząszcz

Trenerka, projektantka szkoleń i usług edukacyjnych w nurcie UX, facylitatorka procesów kreatywnych. Koordynatorka i inicjatorka projektów rozwojowych z zakresu kształcenia akademickiego oraz procesów rozwojowych. Interesuje się projektowaniem interaktywnych zajęć e-learningowych, zachowaniem równowagi między technologiami a celami kształcenia. Koordynuje projekty edukacyjne we współpracy z różnymi instytucjami w Polsce i za granicą. Uważa, że zamiast konkurencji lepiej sprawdza się współdziałanie, także w edukacji. Dyrektorka Centrum e-Learningu AGH w Krakowie.

Umiejętności miękkie na studiach technicznych

dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk

Adiunkt na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH. Naukowo zajmuje się bezpieczeństwem i ewakuacją w sytuacjach awaryjnych. Współautorka pierwszych w Polsce naukowych badań ewakuacji ludzi w rzeczywistych tunelach drogowych w warunkach zadymienia. Posiada uprawnienia inspektora pracy BHP. Tutorka akademicka i trenerka interpersonalna, ekspertka Think tan, radna miejska w Krowodrzy w Krakowie. Rzeczniczka i popularyzatorka nauki. „Nauczyciel Akademicki 2022” w województwie małopolskim. Jest też finalistką konkursu Laur Dydaktyka AGH w kategorii „Przyjaciel Studenta” i w kategorii „Dydaktyk Z Pajsą”.


Długoletnia współpraca naszych Partnerów z Wydziałem ma wpływ na rozwój i edukację kolejnych pokoleń naukowców i inżynierów. Wspólnie osiągnięte cele są dowodem na to, że synergia między światem nauki a praktyką biznesową przynosi wyjątkowe rezultaty, które kształtują przyszłość branży.

prof. dr hab. inż. Jan Deja | Prodziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH ds. Współpracy


Stopka