Skip to content ↓

Koncert Jubileuszowy

Dziekan i Absolwent – solista Opery Krakowskiej, śpiewają na koncercie inaugurującym 75-lecie Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH

Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH - prof. Jerzy Jedliński wraz z absolwentem Sebastianem Marszałowiczem, solistą opery krakowskiej, zaśpiewali na koniec koncertu zorganizowanego z okazji inauguracji jubileuszowego 75 roku funkcjonowania Wydziału. Zagrała Orkiestra Straussowska Obligato pod batutą Maestro Jerzego Sobeńki. Koncert poprowadziła Jolanta Suder z Agencji Violin and Piano i Polskiego Towarzystwa Straussowskiego.

Tekst „Władza to nie jest żart” na podstawie „Wielka sława to żart”, Barona Cygańskiego napisał w 2008 r. sam Dziekan. Refren nuciła cała sala: 

Władza to nie jest żart,
Naród – nie talia kart,
Do przesyłania w krąg,
Z rąk do rąk, z rąk do rąk.


Dla Studentów, Pracowników AGH i Gości

Koncert z okazji 75-lecia Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki 
o charakterze klasyczno-popularnym

Data: 6.10.2023 (piątek)
Godz.: 18.00 
Miejsce: AGH, U2

Udział w wydarzeniu wymaga posiadania biletu wstępu lub zaproszenia.

Na koncercie wystąpią:

Sebastian Marszałowicz
– śpiewak operowy, bas
Iwona Socha
–  śpiewaczka operowa, sopranistka
Monika Węgiel 
– aktorka teatralna i dubbingowa oraz piosenkarka

Zagra Orkiestra Straussowska Obligato pod batutą Maestro Jerzego Sobeńki. Koncert poprowadzi Jolanta Suder z Agencji Violin and Piano i Polskiego Towarzystwa Straussowskiego.


O artystach

SEBASTIAN MARSZAŁOWICZ 

Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. Znakomity bas, baryton. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Piotra Kusiewicza, a wcześniej, w 2006 roku Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo -Hutniczej w Krakowie. Pierwsze kroki na drodze muzyki klasycznej stawiał w Chórze Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie a następnie w Chórze Filharmonii Krakowskiej. Jako solista zadebiutował na deskach Opery Nova w Bydgoszczy w 2015 r. Współpracuje z Krakowską Operą Kameralną, Warszawską Operą Kameralną, a od 2018 roku należy do stałego zespołu Solistów Opery Krakowskiej. Wraz z reżyserem Michałem Znanieckim, realizuje widowiska plenerowe, między innymi  „Królowa wróżek: Sen nocy letniej” „Historia jednego żołnierza: Sen nocy letniej” , „The Fairy Queen” (Festiwal Teatralny w Wuzhen, Chiny 2019 r.). Jako solista jest zapraszany do udziału w prestiżowych koncertach operowych. Od początku solowej kariery współpracuje ze znaną Orkiestrą Straussowską Obligato, a jako kameralista z pianistką dr Martą Mołodyńską-Wheeler. Jest laureatem nagrody Związku Artystów Scen Polskich Oddział w Warszawie. 

IWONA SOCHA 

Polska śpiewaczka operowa, sopranistka. Edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (klasa śpiewusolowego prowadzona przez Jana Ballarina), a także Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa KieślowskiegoUniwersytetu Śląskiego. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich, które były prowadzone przez takich artystów, jak: Izabela Kłosińska, Ingrid Kremling, Adam Kruszewski, Jadwiga Romańska i Teresa Żylis-Gara. Zadebiutowała w 2005 w Operze Śląskiej w Bytomiu (rola Małgorzaty w FauścieCharlesa Gounoda), a potem występowała na takich scenach, jak: Teatr Wielki w Warszawie, Opera Wrocławska, Teatr Wielki w Łodzi, Opera Nova w Bydgoszczy, Operetka Warszawska i Opera Krakowska

Współpracowała z takimi artystami, jak: Laco Adamik, Henryk Baranowski, Márta Mészáros, Mariusz Treliński, Waldemar Zawodziński i Michał Znaniecki. Koncertowała w Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii oraz na Litwie i Słowacji. Nagrywała dla Polskiego Radia i TVP, a także wytwórni Dux. W 2016 nawiązała współpracę z Ileaną Cotrubaș. Występuje też jako kameralistka. W 2013 r. otrzymała Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury. Od kilku lat występuje jako solistka w koncertach Orkiestry Straussowskiej Obligato.

MONIKA WĘGIEL 

Polska aktorka teatralna i dubbingowa oraz piosenkarka. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Od 2001 r. należała do Wrocławskiej Akademii Piosenki prowadzonej przez Jerzego Satanowskiego i Grażynę Łobaszewską. Laureatka wielu wyróżnień i nagród m.in. zdobywczyni drugiego miejsca na 28. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W 2009 roku nominowana do Feliksa Warszawskiego w kategorii najlepszy debiut. Jest artystką Teatru Współczesnego w Warszawie. W 2012 roku wydała swoją debiutancką płytę Carte blanche, na której, oprócz piosenek napisanych dla niej, znalazły się przeboje Edith Piaf. Dysponuje wyjątkowym głosem,  zachwycając publiczność zarówno w Polsce jak  i poza granicami.  Od wielu lat występuje jako solistka wraz ze znaną Orkiestrą Straussowską Obligato. 


Przed nami kolejny rok wytężonej pracy i zagłębiania się w tajniki nauk ścisłych. Warto rozpocząć go uczestnicząc w Jubileuszowym Koncercie i rozbudzić swoją wyobraźnię naukową oraz poszukać nieoczywistych inspiracji w harmonijnym świecie muzyki. Dołączcie do nas, aby przeżyć razem niezapomniane chwile w gronie społeczności akademickiej i partnerów z przemysłu.

dr hab. inż. Aneta Zima, prof. AGH | Prodziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH ds. Kształcenia

Stopka